piątek, 9 marca 2018

Doppelganger czyli sobowtór żywej osoby

Doppelganger oznacza "partner" czyli "ducha żywej osoby". Są uważane za zły znak, że zbliżają się oznaki śmierci. Wielu ludzi postrzega to zjawisko jako iluzoryczne, ale historia udokumentowała przerażające historie o Doppelgangerze.

Legenda głosi, że sobowtór jest tajemniczą kopią żywego człowieka. Duchy te mogą pojawiać się w wielu postaciach: możesz je zobaczyć na swoich oczach, spotkać je na samotnej drodze lub bardziej przerażające sytuacje gdy czasami napotkasz te duchy. Stojąc za mną w lustrze. Czasami człowiek nie widzi swojego sobowtóra, ale inni widzą go w zupełnie innym miejscu.

Istnieje sporo wyjaśnień zjawiska ducha żywej osoby. Historie wszechczasów zakładają, że sobowtór jest nadprzyrodzonym bytem, ​​kopią dusza osoby lub jej bliźniaczego rodzeństwa. Z drugiej strony, według naukowców, te duchy są po prostu spowodowane niektórymi chorobami neurologicznymi, takimi jak schizofrenia. Jednak niezależnie od tego, jak jest to wyjaśnione, istnieją dwie rzeczy, które mogą być pewne na temat sobowtóra: (1) często przynoszą pecha, (2) wiele celebrytów w historii było nawiedzonych przez byta sobowtóra.

Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832) był literackim wielkim poetą i słynnym niemieckim politykiem.

Pewnego dnia, po zerwaniu z dziewczyną o imieniu Frederika, Goethe smutny jechał drogą. Nagle zobaczył tajemniczego konia jadącego w jego stronę. Ta osoba to nikt inny niż Goethe, ale miał na sobie zupełnie inny kostium. Obraz ten zniknął wkrótce potem, a Goethe szybko o tym zapomniał.

Osiem lat później, Goethe jedzie konno z powrotem na drogę w przeciwnym kierunku (także ponownie spotkać się z Frederiką). I wtedy zdał sobie sprawę, że ma na sobie ten sam "strój", jaki widział osiem lat temu. To nie jedyny przypadek, w którym Goethe widzi swego sobowtóra, historie powtarzały się kilkukrotnie z innymi zdarzeniami.

Kolejną znaną osobą z tym zjawiskiem była Catherine the Great, która była potężną niebezpieczną królową rosyjską w XVIII w. Nie obawiała się takich rzeczy, jak pojawianie się jej sobowtóra.

Opowieść jest taka, że ​​pewnego wieczoru królowa Catherine leży, obie pokojówki powiedziały, że właśnie ją widziały w sali sądowej. Przyszła, by niedługo potem zbadać tę sprawę i znalazła się spokojnie na tronie. Królowa natychmiast nakazuje strażnikowi zastrzelić ducha. Czy ktokolwiek wspomina coś o sobowniku Katarzyny, którego dotknęła kula? ale królowa zmarła niedługo później.

Następną znaną postacią to Percy Bysshe Shelley, błyskotliwy poeta, ale często jest wspominany jako mąż Mary Shelley (Frankenstein). Chociaż często mówi się, że Marry Shelly, autor horrorów, widział diabła, to Percy był świadkiem sobowtóra.

Tuż przed utonięciem podczas rejsu morskiego w 1812 r. Percy przyznał się żonie, że widział go wielokrotnie. Jednym z tych obsesyjnych doświadczeń było, gdy Percy wszedł na ganek i został powitany przez swojego sobowtóra, zapytał: "Jak długo spodziewasz się być taki?"

Ducha Percy'ego widział również bliski przyjaciel - Jane Williams - gdy przechodzi przez okno swojego pokoju i idzie do każdego ślepego zaułka, ale nigdy nie wraca.

Królowa Elżbieta I (panowanie Anglii od 1558 do 1603 r.) również doświadczyła tego zjawiska. Była dobrze znaną, spokojną i prestiżową królową. Nigdy nie była zaangażowana w zjawiska nadprzyrodzone. Jednak królowa Elżbieta I zobaczyła swojego sobowtóra leżącego nieruchomo na łóżku jak martwe ciało. I stało się to wielką obsesją, ponieważ doprowadziło to do jej śmierci. Może to być również spowodowane szokiem z powodu zobaczenia sobowtóra i widzianej śmierci.

Abraham Lincoln. Pewnej nocy po pierwszych wyborach, leżąc na łóżku, prezydent Abraham Lincoln spojrzał w lustro i zobaczył drugą twarz. Blady i upiorny Lincoln siedzący obok jego prawdziwej twarzy patrzył na niego z lustra. Prezydent wstał z łóżka, a sobowtór zniknął.

Jego żona Mary obawiała się, że ten sobowtór przyniesie niefortunne konsekwencje dla jego reelekcji. Prezydent Lincoln postanowił później przyjrzeć się swojemu duchowi, ale od tego czasu już się nie pojawił. Być może dlatego, że dostarczył jego przesłanie, ponieważ prezydent Alan Lincoln poniósł porażkę w swojej drugiej kadencji.

Kolejną znaną postacią to Guy de Maupassant słynął z intymnego doświadczenia z duchami. Ten Doppelganger nie tylko mówił, ale także opowiadał historię pisarza; a Maupassant przyznał, że jedna z jego ostatnich prawdziwych historii została napisana przez jego ducha.

Opowieść o "Horli" jest podobno opowieścią o mózgu, o sumieniu człowieka stopniowo demoralizowana demoniczna dusza i postrzeganie tej osoby jako "hosta". Od tego czasu zdrowie psychiczne Maupassant zaczęło się pogarszać. Wracając kilka miesięcy po jego zniknięciu, sobowtór wrócił,  wszedł do pokoju Maupassanta, wpatrując się w niego ze smutną i zrozpaczoną twarzą. Rok później pisarz zmarł w szpitalu psychiatrycznym.

Emilie Sagee również doświadczyła tego zjawiska, pracowała w szkole dla dziewcząt. Jako dobry nauczyciel, ale z jakiegoś powodu Emilie zawsze zmieniała pracę. W ciągu zaledwie 16 lat zmieniała pracę 19 razy.

W 1845 roku szkoła zaczęła odkrywać powód tego dziwnego zjawiska. 13 uczniów było świadkami ducha Emilie stojącego u jej boku podczas zajęć i zastanawiającego się nad jej krokami. Duch stał za nią podczas śniadania, a ona nie była świadoma tego, mimo że wszyscy wiedzieli to wyraźnie. Jednak za każdym razem, gdy pojawia się ten duch, Emilie wyglądała na zmęczoną i nie miała siły. Innym incydentem było, że w pewnym momencie w klasie pojawił się sobowtór Emilie i spokojnie usiadł na krześle, podczas gdy Emilie wciąż pracowała w ogrodzie. Niektórzy ludzie podchodzili do tego widma, ale dziwiło ich, że mogli przez to przejść.

Z biegiem czasu, duch Emilie stał się dość znany w życiu szkolnym, jednak nadal bało się go wielu ludzi. Dlatego rodzice postanowili przenieść do innej szkoły swoje dzieci i pomimo tego, że była wzorowym nauczycielem, dyrektor szkoły został zmuszony do zwolnienia Emilie i jej ducha.

Niektórzy naukowcy mówią:

Dzieje się tak z powodu urazu lub stymulacji niektórych części mózgu, co z kolei powoduje odchylenia w świadomości przestrzennej.

Inni są bardziej obiektywni, większość z nich przypisuje się wyłącznie zaburzeniom neurologicznym, w tym wielu zaburzeniom osobowości i schizofrenii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz